Facebook

Pyetjet më të shpeshta në lidhje me Facebook

Përditësimi i fundit në

Me të vërtetë, a Facebook Page nuk është ekuivalente me një Facebook profil. Një Facebook Page është një llogari të biznesit në Facebook që ju bëni për organizatën tuaj, shoqatë, biznes. etj, e cila plotëson si një faqe tifoz. Një Profile Facebook është një rekord individual në Facebook. Kur ju bashkohet Facebook, ju merrni një Profilin. Kjo është ajo ku ju mund të bashkohen me shokët, shih postet e tyre në feed tuaj lajme, postuar mesazhin tuaj, pictures.etc. Ne tani vetëm të ndihmojnë Facebook Pages për të bërë faqen tuaj dhe për të kuptuar FAQ përbashkët facebook.

faq e Facebook në safeposter

 • Ku nuk kam zbuluar tim Facebook Faqe URL?

Kur ju jeni duke marrë një hedh në Facebook faqen tuaj nga brenda programit, Facebook Page URL ndodhet adresa të internetit në pikën më të lartë të programit. Ajo duhet të duket diçka si www.facebook.com/(Puna ime).

 • I mbërthyer URL e Facebook Page tim megjithatë asgjë nuk ndodh. Përse?

Siguruar që ju jeni në mënyrë efektive përsëritur Facebook Page URL. Shih hetim para kjo për ndihmë. Shikojnë se URL ju jeni të hyjnë është për një Facebook faqe dhe jo për profilin tuaj personal. Ne aktualisht nuk përkrahur bërë një vend nga profilin tuaj. Përveç kësaj, siguruar se nuk ka fushë, si dhe kufizimet ne moshe në parametrat tuaj faqe.

 • Unë nuk kam një facebook Faqe për biznesin tim. Si do të bëjë një?

i thjeshtë! Thjesht klikoni lidhjen poshtë. Kur ju jeni atje, zgjidhni llojin e faqes së biznesit që ju duhet për të bërë dhe për të ndjekur mjetet e dhëna nga Facebook.

Bëni tifozët facebook Faqe. Ju do të shmangen në Facebook.

 • Është web faqen time të avancuara për telefonat celularë?
  Si për të ndryshuar Facebook Faqe për një grup

tërësisht! Pjesa më e madhe e zgjedhjeve të strukturës Facebook janë plotësisht të përgjegjshëm dhe të kërkoni në Gadgets të pabesueshme të përgjithshme dhe facebook login është e lehtë.

 • Sa vende do të jem në gjendje për të bërë në bazë të dhënat e mia?

Facebook përdoruesi mund të bëjë të njëjtin numër të destinacioneve si ju dëshironi nën një rekord. shënim mirësi, megjithatë, që çdo redesign plotë Llogaria është e ligjshme për një faqe interneti.

 • Çfarë matjet do të ishte një ide e mirë për mua për të përdorur për të vlerësuar realizimin në Ads mia?

Kostoja për të çojë ose kosto për sigurimin e një klienti janë matjet kryesore që ju duhet të vendosen në një zgjedhje të. Kosto per click (CPC), rezultati përkatësia, vizitor aktiv clicking përqindje (CTR), dhe matjet e tjera zakonshme janë përdorur me të vërtetë si shënuesve të zbulojë për ju pse një promovim nuk mund të punojnë. Ata nuk janë për qëllim të jetë një KPI thelbësore. Kostoja për rezultat (shpie, marreveshje, marrëveshje, dhe kështu me radhë.) është sundimtari i të gjitha matjeve promovimin!

 • Deri në çfarë mase do të ishte e këshillueshme për mua për të drejtuar Facebook Ad tim?

Ti duhet drejtuar reklamën tuaj për sa kohë që ajo vazhdon ndryshimin e mbi ose kryerjen në shkallën që ju nevojitet. Unë kam pasur konsumatorët ku ne jemi drejtimin e një promovim të ngjashme për një gjatësi të konsiderueshme të kohës pavarësisht nga çdo gjë ajo mban në kryerjen e.

Në rast se ju shihni ekzekutimi të fillojë të përkeqësohet edhe një herë një kohë e ditë dhe nuk duket të shket në ato ditë, ju mund të kaloni strategjitë. Nganjëherë, një foto ose drejtimin e një tjetër provë mund të ndihmojë.

Nuk rregullisht mund të ketë disa plunges të vogla në skajet e javës, ose në raste të ndryshme.

Comments (5)

 1. Richard E. Davis
  Mund 4, 2019

  Seksioni tërheqëse e përmbajtjes. I just stumbled upon your blog and in accession capital to claim that I get actually enjoyed account your weblog posts. dosido, I’ll be subscribing in your feeds and even I achievement you get entry to consistently rapidly.

 2. Richard A. Fang
  Mund 6, 2019

  I’m really enjoying the design and layout of your blog. It’s very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. A ju të punësojë një zhvillues për të krijuar theme tuaj? puna e jashtëzakonshme!

 3. Jim Fletcher
  gusht 8, 2019

  The Otterbox case suits perfectly on my iPad and iPad mini. It may be the case where the OneUI wants some enchancment as in our opinion each time we acquired notification throughout our gaming session; there were a few seconds of lag in processing.

 4. Tara Long
  gusht 9, 2019

  Waterdichte Hoesjes voor iPhone 6 @koopplein

 5. Delbert Lane
  gusht 10, 2019

  Should you need a smartphone picture printer that delivers fast picture printing velocity at a really low cost per photo, and kılıf the Epson Charm is your favourite model. Some of the luxurious telephones price huge amount from pocket.

Lini mendimin tuaj këtu

reklamë

përkthim

Bëje si gjuhë të prezgjedhur
 Edit Translation

Facebook Autoposter

Facebook Auto Poster 2019